فروش گلهای اپارتمانی-زینتی-بیرونی-اطلاعاتی کاربردی درمراقبت از گل وگیاه تماس با ما
کد تماس با ما
پرورش و تولید گل های اپارتمانی وفضای باز

پرورش و تولید گل های اپارتمانی وفضای باز
فروش گل وگیاه.معرفی و اشنایی با انواع گلهای اپارتمانی -زینتی-بیرونی(در غرب مازندران) 

مراقبت از گیاهان اپارتمانی:بگونیا

گیاهی است چند ساله و همیشه سبز برای برگها و گلهای زیبایش پرورش داده میشود.اغلب گونه ها را در گلخانه و اپارتمان به عنوان گیاه گلدانی یا اویزی پرورش می دهند.

نیاز به خاکی کمی اسیدی.  ابیاری متوسط (خاک را همیشه مرطوب نگه دارید). حرارت متوسط (درزمستان در محلی دور از باد وسرما قرار دهید) نیاز نوری متوسط.

نوع خاک:مخلوطی از تورب خاکبرگ نرم و ماسه

کوددهی:

یک گرم در لیترکود مایع هفته ای یکبار از فروردین تا ابان

انواع بگونیا:


  1- بگونیا رکس: دارای برگهای به شکل قلب که این برگها دارای لکه ها و حاشیه هایی برنگ سفید سبز نقره ای خاکستری سیاه قرمز می باشد.این گل نیاز به رطوبت دارد و از بهار تا پاییز باید مرتبا ان را ابیاری نمود.هردوهفته یکباربا کود مایع تقویت شود.گلدانها را سال یکبار عوض کرد و انرا در خاکی از پیت ماسه سیلیسی می کارند.تکثیر با قلمه برگ یا تقسیم بوته است.


2- بگونیای تکمه ای: این گروه دارای ساقه ابدار برگهای گوشت الود و شاداب است.که بجز رنگ ابی در کلیه رنگ ها دیده میشود.غده ها را باید در حرارت ۱۳ درجه در زیر شاسی در خاک پیت یا مخلوطی از پیت و ماسه کشت نمایند.

وقتی که بوته ها به ارتفاع ۵ سانتی متر رسیدند باید آنها را به گلدانهای کوچک انتقال داد و کمی کود اسبی یا گاوی به انها بدهند.گلهای این بگونیا در خوشه های ۳تایی روی شاخه ظاهر میشوند وگلهای کناری ماده هستد باید گلهای کناری را چید تا گلهای میانی درشت شوند. این بگونیا مخصوص گلخانه است و به رطوبت خیلی زیاد و محل سایه افتاب یا نور غیر مستقیم نیاز دارد.پس از اتمام گلریزان ابیاری را باید کم نمود.پس از پژمرده شدن گلدانها را به حال خود می گذارند تا خشک شود بعد غده ها را بیرون اورده و بعدا ان را به گلدان منتقل میکنن.


3-بگونیای همیشه گل:این نمونه برای کشت در گلدان مناسب است و میتوان انرا در باغچه کشت نمود.ارتفاع ان ۳۰-۱۵ سانتیمتر است و برگهای ان سبز و گاهی ارغوانی است.
این نوع بگونیا به محل گرم نور افتاب و خاک زه کشی شده نیاز دارد. این گل را از طریق کشت بذر یا قلمه تکثیر می کنند.بذر در اواخر زمستان در جعبه زیر شیشه کشت میشود و نباید انرا با خاک پوشاند بلکه با ماله تخته ای فشار میدهند تا دانه ها به خاک بچسبد. در طول مدت رشد رطوبت زیاد لازم است و نباید سطح خاک خشک شود.

بگونیا عروس


برچسب‌ها: بگونیا عروس, راهنمای نگهداری, فروش, ارسال
[ یکشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۰۸ ] [ ۱۶:۴۹ بعد از ظهر ] [ امیرمرتضی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اشنایی با گل های اپارتمانی و فضای باز وراههای مناسب نگهداری

amirmorteza.moshiriyan@gmail.com
tel:09361300892
فروش گلهای اپارتمانی-زینتی-بیرونی-اطلاعاتی کاربردی درمراقبت از گل وگیاه تماس با ما
کد تماس با ما
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان